Bakırköy Ataspor Kulübü kürsüye damga vurdu!!!

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun il bazındaki şampiyonluklardan üçüncüsünün yapıldığı İstanbul’da Türkiye rekoru kırıldı.

İstanbul Beylikdüzü Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda 12-14 Şubat’ta gerçekleştirilen TSSF Paletli Yüzme 16 Yaş Üstü İstanbul İl Şampiyonası, 12 spor kulübünden 96 sporcunun su üstü, çift palet ve dip disiplinlerindeki mücadeleleriyle tamamlandı. Covid-19 tedbirleri kapsamında düzenlenen organizasyonda 61 erkek, 35 kadın sporcu yarıştı.

Yarışlar, Covid 19 tedbirleri kapsamında seyircisiz oynandı. Her spor kulübü için havuz kenarında ayrı alanlar oluşturuldu. Sporcular, sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun bir şekilde bekleme alanı oluşturuldu. Isınma ve depar taşına geliş sırasında maske takılmadı. Kişisel malzeme kullanıldı. Ortak kullanım alanlarında periyodik hijyen çalışmaları yapıldı.

İstanbul İl Şampiyonasında Bakırköy Ataspor Kulübü sporcular aldıkları madalyalar yine adından söz ettirmeyi başardı. 400 mt çift palet mesafesinde ise Paletli Yüzme Büyükler Avrupa Şampiyonasında tarihi başarı kazanan Derin Toparlak 1’inci Olurken takım arkadaşları Hüseyin Bağtın Keser 2. lig ve Mehmet Emin Ceyhan 3. lük madalyası ile ödüllendirildi. Kulüp Başkanı Prof. Ahmet Murat Bülbül hem sporcularını hem de antrenör Canberk Babaoğlunu gönülden kutlayarak artık hedeflerinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirtti.