Sevilen Sanatçılardan Tuğba Özerk ile keyifli  bir röportaj gerçekleştirdik röportajımız sizlerle keyifli okumalar

Sizi biraz tanıyalım bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Müzik dünyasına nasıl girdiniz? Çevrenizden tepkiler size nasıl oldu?

Müzik dünyasına Sezen Aksu’nun vokalisti olarak çocuk yaşımda başladım. 10 yaşındaydım ve okula döndüğümde ‘Çocuk Star’dım. Tek kanallı dönemin altın çağında Kraliçe Sezen Aksu’nun beni yılbaşı programında saat 23:45 sularında lanse edip solo şarkı söyletmesi ise olay oldu diyebiliriz.

Son çalışmanızdan bize bahseder misiniz?

Hergele 6 Aralık’ta Avrupa Müzik markasıyla yayınlandı ve çok sevildi hala da seviliyor. Ardından Tuğba’dan Akustikler1 yayınlandı ve çok ilgi görüyor. Bana ait eserleri tamamen akustik ve hücum kayıt şeklinde dijital platformda yine Avrupa Müzik markası ile yayınladık ve inanılmaz ilgi gördük. O nedenle çok mutluyum. Tabi  aynı zamanda ekleyeyim, içinde bulunduğumuz karantina süreci olmasaydı yeni şarkım çoktan çıkmış olacaktı. Olsun varsın her şey düzelince yeni şarkılar sırayla çıkacak. Erhan Bayrak ile stüdyoda devam edeceğiz.

Leyla Gencer “Yıllar sonra aynaya baktığında kendini tanıyabilmelisin” diyor. Siz aynaya baktığınızda ne hissediyorsunuz?

Kendimi 20’li yaşlarımdan çok daha güzel buluyorum. Aslında aynı benim ama acı ve tatlı her hatıranın bir kadını güzelleştirdiği inanıyorum. Maşallahım var yani

Son dönemde ‘Evde Kal’ konserleri çok trend siz ne dusunuyorsunuz bu konserler hakkında sizde yapmayı planlıyor musunuz?

Biz zaten bahçede çok uzun zaman önce bu tat kayıtlar yaparak çekip tüm mecralarda yayına koyduk. Çok da güzel oldu. Tabi bu konserleri de bir sanatçı olarak destekliyorum fakat en kısa zamanda kanlı canlı dinleyicimle buluşmak istiyorum.

Son dönemde çok sık sorduğum bir soru. Pop müzik nereye gidiyor?

Ben şimdi büyük cümleler etmek istemiyorum aslında ama bir yanda aşırı gereksiz ve kulak kirleten işler yapılırken bir yanda halihazırda bizler gönlümüzle devam ediyoruz ve güzel işler de yapılıyor. 

Karantina süreciniz nasıl geçti? 

Ben 20 gün İstanbul’da annemle evde bir süreç geçirdikten sonra Alaçatı’ya evime geldim. Burada zamanım bahçe ile uğraşmak, şarkılarımı düzenlemek ve kayıtlar yapmakla geçiyor. Aynı zamanda organik tarıma çok merak saldım ve her şeyin doğalını yiyoruz. Ekmeğimi bile kendim yapıyorum.

Korona Virüs salgını karantina döneminde en çok neleri yapmayı özlediniz?

Yürüyüşlerimi, stüdyoyu, dostlarımı ve özgürlüğü çok özledim tabi…

Yabancı dil seviyeniz nedir? Yurt dışından çok beğendiğiniz bir isim ile düet yapmayı  hiç düşündünüz mü?

İngilizce ve Almanca biliyorum. İngilizcem aldığım eğitimden dolayı daha iyi seviyede. Sting ile bir düet yapmak isterim. 

Haber spikeri Ece Üner, Armağan Çağlayan ile yaptığı bir röportajda ‘İşcinselim’ dedi. Siz de bazen kendinizi o şekilde hissediyor musunuz?

Bazen mi? Hep öyle hissediyorum ve bire bir işcinselim evet. Fazlaca işimde titiz ve kararlıyım. İşimi, sahnede olmayı ve şarkılarımı sevenlerimle birlikte söylemeyi ziyadesiyle seviyorum.

Adını bile bilmediğimiz isimlerin Youtube’de izlenme oranları milyonları buluyor ve bir süre sonra ortalıktan kayboluyor bu isimler sizce bunun sebebi nedir?

Kaybolmaya mahkumlar sanırım biraz. Çünkü saman alevi gibiler, içerik genelde boş ama iyi şeyler de olmuyor değil.

Dinleyicileri ile konserlerde uçsuz bucaksız aralarına barikat koyduran sanatçılar hakkında neler söylemek istersiniz?

Bazı konserlerde bunu biz istemiyoruz. Önlem amaçlı yapılıyor ve şartlarda yazıyor. Ama ben bir şekilde aşağıya inip yaklaşmaya çalışıyorum seyirciye…  

Sanatçılardan İdolünüz var mı ?

Herkesin apayrı bir yeri olduğuna inanıyorum. O nedenle idolleştirmek değil ama çok sevmek feyz almak tabi harika. Benden de feyz alınıyor çoğu zaman ve memnun oluyorum.

Yeni jenerasyondan kimleri beğeniyorsunuz?

Grup Sufle, Can Ozan, Deeprise&Jabbar. 

Sosyal Aktiviteleriniz neler ? 

Yürüyüş ve spor hep var hayatımda. Dostlarımla uzun sohbetleri de sayıyorum ben sosyal aktiviteden. Ani planları severim, seyahati çok ederim. Hayır işleri için çabalar ve ekibimle çalışmalar yürütürüm.

Sosyal Medya ile aranız nasıl? 

Gayet iyi Twitter, İnstagram ve TikTok kullanıyorum ayrıca Facebook fan sayfam var. Fakat onu ekibimiz yönetiyor. Hepsinin de kullanıcı adı @tugbaozerk 

Son olarak sevenlerinize neler söylemek istersiniz?

Çok çok sevgilerimi yolluyorum. Kavuşacağımız ve şarkılar söyleyeceğimiz günleri dört gözle bekliyorum.